Víta Vás obec Radoľa

 Radoľa je obec na Slovensku v okrese Kysucké Nové Mesto. Obec sa nachádza na ľavom brehu rieky Kysuca, oproti Kysuckému Novému Mestu. Najvýznamnejšou pamiatkou v obci je renesančný kaštieľ zo 16. storočia. V druhej polovici 17. storočia kaštieľ prešiel prestavbou. V roku 1983 bola v kaštieli sprístupnená stála expozícia Kysuckého múzea. V súčasnosti sa na prízemí nachádza stála expozícia Staršie dejiny Kysúc, na poschodí expozícia Meštianske bývanie na Kysuciach. Okrem stálych expozícii sa v kaštieli uskutočňujú aj tematické výstavy.

Aktuality

25 MAR 2013

Oznam

Pri cintoríne v Radoli sa našli dámske náramkové hodinky. Majiteľ si ich môže prísť vyzdvihnúť počas pracovných hodín na Obecný úrad v Radoli.

11 FEB 2013

Polícia upozorňuje

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Čadci upozorňuje majiteľov bytov, rodinných domov rekreačných objektov na skutočnosť, že v poslednom období bol v policajnom okrese (Čadca + KNM) zaznamenaný zvýšený nárast trestnej činnosti krádeží vlámaním do objektov. Polícia na odhaľovanie páchateľov tejto trestnej činnosti využíva všetky dostupné metódy a prostriedky, no v mnohých prípadoch by však stačilo, keby majitelia týchto objektov a široká verejnosť boli k svojmu okoliu všímavejší. Ľahostajnosť a nezodpovednosť nahráva zlodejom. Zlodeji využívajú nepozornosť a neopatrnosť ich majiteľov a veľmi často vyhľadávajú nezabezpečené objekty, pritom ochrana nášho majetku závisí aj na dôslednom dodržiavaní jednoduchých pravidiel, ktoré nie sú vôbec nové a všetci ich dobre poznáme:
prevencia proti vlámaniu začína dobre zamknutými dverami, a preto vždy dôkladne skontrolujte dvere i okná, či sú zatvorené, pretože najčastejšie miesta vstupu zlodeja do bytu sú práve dvere a okná, bezpečnostné dvere sú pre zlodeja takmer neprekonateľnou prekážkou, neotvárajte vchodové dvere osobám, ktoré nepoznáte a nejdú k vám na návštevu, všímajte si podozrivé osoby pohybujúce sa vo vašom okolí, v prípade podozrenia ihneď volajte políciu na číslo 158, nenechávajte si doma väčší obnos peňazí, zapíšte si výrobné čísla elektroniky a iných cenností v byte, neposkytujte žiadne informácie o svojej domácnosti cudzím osobám a najmä nie telefonicky, i keď sa predstavia, že sú z akéhokoľvek úradu, venujte zvýšenú pozornosť všetkým cudzím osobným motorovým vozidlám.

4 DEC 2012

Oznam - Zber obnoseného a nepotrebného šatstva

Obecný úrad v Radoli oznamuje občanom, že pri budove Obecného úradu v Radoli bola umiestnená nádoba na zber obnoseného a nepotrebného šatstva. Uvedenú nádobu môžu občania využívať celoročne.
Do zbernej nádoby sa zberá: dámske, pánske, detské letné a zimné oblečenie, posteľné obliečky, uteráky, záclony, závesy, prestieradlá, metrový textil.
Veci je potrebné zabaliť do igelitových vriec alebo iného vhodného obalu tak, aby nedošlo k znehodnoteniu pri prevoze.
Do zbernej nádoby sa nezberá : hračky, obuv, domáce potreby, matrace, koberce a nadrozmerné textilné veci.

17 SEP 2012

Oznam

Žiadame občanov, aby nevhadzovali komunálny odpad do kontajnerov určených na separovaný zber.
Oznamujeme občanom, že do žltých kontajnerov určených na separovaný zber plastov je možné okrem plastových PET fliaš vhadzovať aj iný plastový odpad ako sú :
- umyté tégliky z jogurtov a masla,
- mikroténové sáčky a tašky,
- igelitové fólie a obaly,
- plastové hračky a ďalšie drobné predmety z plastov.
V prípade uloženia objemnejšieho odpadu z plastov (napr. plastový záhradný nábytok alebo plastové bedničky), je možné uvedený kontajner odomknúť na požiadanie osobne na OcÚ alebo telefonicky na č. tel. 421 3233.
Plastové PET fľaše vhadzujeme do kontajnerov postláčané, aby sa ušetrilo miesto.
Ak máte návrh na vhodnejšie umiestnenie kontajnerov, kontaktujte obecný úrad na č. tel. 421 3233.