Víta Vás obec Radoľa

 Radoľa je obec na Slovensku v okrese Kysucké Nové Mesto. Obec sa nachádza na ľavom brehu rieky Kysuca, oproti Kysuckému Novému Mestu. Najvýznamnejšou pamiatkou v obci je renesančný kaštieľ zo 16. storočia. V druhej polovici 17. storočia kaštieľ prešiel prestavbou. V roku 1983 bola v kaštieli sprístupnená stála expozícia Kysuckého múzea. V súčasnosti sa na prízemí nachádza stála expozícia Staršie dejiny Kysúc, na poschodí expozícia Meštianske bývanie na Kysuciach. Okrem stálych expozícii sa v kaštieli uskutočňujú aj tematické výstavy.

Aktuality

4 DEC 2012

Oznam - Zber obnoseného a nepotrebného šatstva

Obecný úrad v Radoli oznamuje občanom, že pri budove Obecného úradu v Radoli bola umiestnená nádoba na zber obnoseného a nepotrebného šatstva. Uvedenú nádobu môžu občania využívať celoročne.
Do zbernej nádoby sa zberá: dámske, pánske, detské letné a zimné oblečenie, posteľné obliečky, uteráky, záclony, závesy, prestieradlá, metrový textil.
Veci je potrebné zabaliť do igelitových vriec alebo iného vhodného obalu tak, aby nedošlo k znehodnoteniu pri prevoze.
Do zbernej nádoby sa nezberá : hračky, obuv, domáce potreby, matrace, koberce a nadrozmerné textilné veci.

17 SEP 2012

Oznam

Žiadame občanov, aby nevhadzovali komunálny odpad do kontajnerov určených na separovaný zber.
Oznamujeme občanom, že do žltých kontajnerov určených na separovaný zber plastov je možné okrem plastových PET fliaš vhadzovať aj iný plastový odpad ako sú :
- umyté tégliky z jogurtov a masla,
- mikroténové sáčky a tašky,
- igelitové fólie a obaly,
- plastové hračky a ďalšie drobné predmety z plastov.
V prípade uloženia objemnejšieho odpadu z plastov (napr. plastový záhradný nábytok alebo plastové bedničky), je možné uvedený kontajner odomknúť na požiadanie osobne na OcÚ alebo telefonicky na č. tel. 421 3233.
Plastové PET fľaše vhadzujeme do kontajnerov postláčané, aby sa ušetrilo miesto.
Ak máte návrh na vhodnejšie umiestnenie kontajnerov, kontaktujte obecný úrad na č. tel. 421 3233.